Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

18.4.2020 19:00

Knižní průvodce Kafkovými díly

Uběhlo již více než sto let od prvních vydání Kafkových spisů, to však má jen malý vliv na popularitu tohoto autora. Společně se zaměříme na jeho čtyři stěžejní díla a představíme je s lehkou nadsázku a humorem, které nebyly cizí ani samotnému Franzu Kafkovi.

Práce Franze Kafky je unikátní v tom, že si každý v četbě jeho knih může najít něco jiného a specifického, co jemu osobně dává smysl a obohacuje ho. Ve snaze přiblížit více tvorbu tohoto světově uznávaného autora, jsme vybrali čtyři klíčová díla, která vám chceme ukázat netradiční formou. 

Proces, Dopis otci, Zámek a samozřejmě nemůžeme vynechat Proměnu - těmto knihám se budeme v našem příspěvku dedikovanému Kafkově literární tvorbě věnovat. Každá je jiná a stejně mají něco společného - ten jedinečný styl psaní, který je tak typicky a specificky Kafkovský. Můžeme ho najít jak v povídce či románu, tak také v prostém dopise. Z těchto  zásadních literární děl jsme vybrali zajímavé citáty, které mohou být velmi aktuálním i z pohledu dnešních dnů a rozhodně stojí za pozornost. 

Připravili jsme si pro vás jedno malé překvapení v Kafkovském stylu, takže neváhejte a sledujte naše facebookové stránky a náš Instagram 18.4. 2020 od 18:00 ať nic nezmeškáte!

FACEBOOK: https://www.facebook.com/tjeckiskacentretsthlm/

INSTAGRAM: https://www.instagram.com/tjeckiskacentretstockholm/

Místo konání:
Datum:

18.4.2020 19:00

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala