Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

16.5.2012 18:30

Švédské vydání knihy Nanobook

Setkejte se s autorem a ilustrátorem na slavnostním křtu knihy Nanobook dne 16.5.2012 od 18:30 v Baru Brooklyn stockholmského klubu Strand!

 

 

Za přítomnosti umělců bude slavnostně pokřtěna kniha, kterou doprovodí malá výstava ilustrací z knihy NANOBOOK. Na křest knihy naváže ve 20.00 koncert skupiny Tata Bojs ve vedlejším klubu Strand.

NANOBOOK

Křehký příběh internetového věku

napsal: Mardoša, nakreslil: Milan Cais, překlad Lova Meister, nakladatelství Aspekt 2012

Do milostného trojúhelníku - iTom, Eliška a dívka zahalená přezdívkou 90/60/90 - vstupuje rozporuplný profesor docent Tečka, ředitel Centra pro výzkum a aplikaci nanogamie, který nejen nemocným pomáhá a odstraňuje z jejich těla nakažlivé viry, ale je rovněž posedlý touhou odstraňovat "přebytečné jedince", kteří jsou podle něj "viry společnosti". Digitální psík Hal (který se zatoulal) je ovšem postavou zcela kladnou. V Nanobooku je prozaicky zpracován příběh, jenž je v písních vyprávěn také na albu skupiny Tata Bojs Nanoalbum (2004)

 

MARDOŠA

*1974

Spoluzakladatel (1988) hudební skupiny Tata Bojs, s níž vydal mj. úspěšná alba Futuretro, Biorytmy, Nanoalbum či loňská Ležatá osmička. Kromě písňových textů publikoval sloupky a fejetony v Rock&Popu, Lidových novinách, Mladém světě nebo Metru. Knižně debutoval útlým svazkem Cool v plotě (Velárium, České Budějovice 1995). 

 

CAIS MILAN

*1974

Absolvent AVU. Působí jako výtvarník (projekty např. Noční hlídač - Goethe institut Praha, expozice 20. století pro České Muzeum Hudby v Praze, 9+6, Top 12 Songs, ceny Maxim 99, Žlutá ponorka 99 a Óčko 2003, výstavy - Helsinky, Moskva, Káhira atd.), scénograf, zpěvák, textař, bubeník, producent  a spoluzakladatel Tata Bojs.

 

Místo konání:

Bar Brooklyn, Strand, Hornstulls strand 4, Stockholm

Datum:

16.5.2012 18:30

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala