Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Tiskové zprávy

České centrum Stockholm na STOCKHOLM DESIGN WEEK

České centrum Stockholm uvede v rámci International Pecha Kucha Night, která je součástí Stockholm Design Week, práci Studia KONCERN. Jiří Přibyl ze Studia KONCERN představí jejich dosavadní tvorbu na poli produktového designu 7. února 2012 ve 20:20 v Berns Salonger. Vstup zdarma.

 

Marcela Straková, České centrum Stockholm:

„Je to první letošní akce Českého centra a zároveń je to poprvé, co se podařilo zařadit na Stockholm Design Week i české designerské studio. Design je právě jednou z oblastí, která v tomto roce bude v našem programu rezonovat i ve druhé polovině roku, kdy bude České centrum Stockholm koordinovat národní zastoupení na Design Week v Helsinkách.“

Studio Koncern Design vzniklo v roce 2000 a jeho základ tvoří dvojice designérů Jiří Přibyl a Martin Imrich. Ve svém portfolio má toto studio převážně design průmyslových výrobků pro mezinárodní společnosti i české výrobce. Jedná se o první prezentaci ve Skandinávii.

Partneři: Svensk Form

Mediální partneři akce: severskelisty.cz a designcabinet.cz

Více informací: www.czechcentres.cz/stockholmwww.czechcentres.cz, www.koncern.cz

 

ČESKÁ CENTRA

Česká centra prosazují českou kulturní scénu na mezinárodním poli a propagují Českou republiku ve světě. Působí jako síť prostřednictvím 21 Českých center v zahraničí na 3 kontinentech. Jsou organizací MZV zřízenou pro prezentaci země v zahraničí země v zahraničí.
Realizují
výstavy, filmové přehlídky, kurzy českého jazyka, literární akce, scénická 
vystoupení, zahraniční rezidenční stáže a press tripy, street akce, podporují českou účast na mezinárodních festivalech a veletrzích, zprostředkovávají kontakty a organizují další programy na podporu mezinárodní spolupráce, které ročně v celé zahraniční síti čítají přes 3000 akcí a oslovují více jak 1.5 mil návštěvníků ve světě.

České centrum Stockholm působí ve Švédsku od od roku 1997.

 

KONTAKTY PRO DALŠÍ INFORMACE:

ČESKÁ CENTRA

Ústředí, oddělení komunikace: komunikace@czech.cz         

Ivana Síglerová – koordinátorka PR

 

ČESKÉ CENTRUM STOCKHOLM

Marcela Straková

Telefon: +46 739 867 954

Telefon: + 420 234 668 570

E-mail: strakova@czech.cz

GSM: + 420 725 890 029