Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Tiskové zprávy

České centrum ve Stockholmu představí Artyčok.TV a A.M.180 na SUPERMARKET ART FAIR

České centrum Stockholm představí poprvé ve Skandinávii jedinečný projekt internetové televize Artyčok.TV, jejíž zástupci budou dokumentovat celý přůběh letošního veletrhu nezávislých galerií SUPERMARKET ART FAIR, který se uskuteční od 17. - 19.2.2012 ve Stockholmu v místním Kulturhuset.

Marcela Straková, České centrum Stockholm:

„ Letošní účast českých umělců na Supermarketu je vyjímečná a to proto, že kromě již tradičního zastoupení galerie a uměleckého kolektivu A.M. 180 se veletrhu nezávislých galerií zúčastní zástupci Artyčok.TV, kteří průběh veletrhu zachytí v rozhovorech s účastníky. Mezinárodní publikum internetové platformy Artyčok.TV tak bude mít  možnost sledovat záznam ze SUPERMARKETU. Poprvé se podílíme také na doprovodném programu a české galerie, které spravují umělci, budou mít možnost společně s Českým centrem Stockholm v září připravit přihlášku do příštího ročníku SUPERMARKETU.“  

Kurátorka Vjera Borozan a multimediální umělec Jan Vidlička budou pod hlavičkou Artyčok.TV dokumentovat průběh galerijní přehlídky, natáčet rozhovory s účastníky a současně se v Kulturhuset na dobu veletrhu vytvoří televizní studio, kde mohou zájemci shlédnout výběr z reportáží Artyčok.TV a budou se zde také natáčet rozhovory.

Artyčok .TV vznikla z iniciativy studentů Akademie výtvarných umění v Praze v roce 2006 a od té doby denně publikuje reportáže dokumentujících současné umění napříč světem.  Artyčok.TV systematicky monitoruje mladé autory současného výtvarného umění v mezinárodním kontextu a audiovizuální záznamy jsou publikovány a volně šířitelné na internetové platformě http://artycok.tv. Živý archiv především nabízí uživatelům možnost sledovat kvalitu místních výtvarných scén a poskytuje možnost pochopení různých specifik tvorby a přístupů.  Reportáže mají anglické titulky.

Dalšími českými umělci zastoupenými na veletrhu jsou členové nezávislého uměleckého kolektivu A.M 180 ve složení Anežka Hošková, Jakub Hošek, Nik Timková a Štěpán Bolf. A.M.180 Collectiv letos v rámci Supermarketu představí projekt koláží skupiny umělců Gothic Disneyland, hudební label AMDISCS a hudební festival CREEPE TEEPE. Kromě zastoupení na veletrhu bude A.M. 180 Collectiv DJovat v sobotu 18.2. od 21.30 v galerii Studio 44. A.M. 180 Collectiv působí v Praze od roku 2003 a jednou z aktivit je také provoz stejnojmenné galerie.

Souběžně od 10.2. do 26.2.2012 se ve stockholmské galerii Candyland představí absolvent pražské AVU Alexandr Peroutka s instalací Collective Errors, ve které otevírá otázku soukromého a veřejného zájmu v městkém prostoru: bazén s plovoucími odpadky a video s rozhovory.

Otevírací doba:

Supermarket v Kulturhuset, Sergels Torg 3

pátek 11 – 22, sobota 11 – 20, neděle 11 - 18

Candyland, Gotlandsgatan 76, pátek 10 – 16, sobota a neděle 14 - 17

http://artycok.tv,

http://am180.org , http://amdiscs.com , http://creepyteepee.com 

http://www.glimp.se/candyland/

http://stockholm.czechcenters.cz

Kontakt:

Tjeckiska centret

Kristyna Müller

T: 46 08 440 4218

E: muller@czech.cz

 

Tjeckiska centret finns i Stockholm sedan 1997 och dess huvudsyfte är att förmedla Tjeckisk kultur i Sverige.