Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

O nás

 

Hlavním posláním Českého centra je propagace České republiky ve Švédsku, dialog s veřejností a médii a podpora aktivní prezentace ČR ve všech oblastech kultury, vědy a školství a ve spolupráci s dalšími agenturami v oblasti obchodu a cestovního ruchu. Standardem je pomoc při prosazování české kultury do programů předních uměleckých institucí v zemích působení. Česká centra jsou součástí Evropského sdružení národních kulturních institutů EUNIC. Jsme příspěvkovou organizací Ministerstva zahraničních věcí ČR. 

České centrum ve Stockholmu bylo založeno v roce 1997 a je součástí sítě Českých center. České centrum ve Stockholmu má k dispozici polyfunkční sál pro 50 osob a informační kancelář pro veřejnost s knihovnou a filmotékou. České centrum ve Stockholmu se podílí na realizaci českých uměleckých projektů ve Švédsku, spolupracuje s významnými kulturními institucemi a podporuje výměnné projekty. Pořádá výstavy, filmové projekce, koncerty, přednášky, spolupracuje s krajanskými spolky, bohemisty, kulturními instituty dalších zemí a řadou dalších švédských institucí. 

OBCHOD A CESTOVNÍ RUCH

Pokud hledáte informace týkající se obchodu, obraťte se na švédské zastoupení státní agentury CzechTrade. Agentura poskytuje informace zahraničním klientům o dodavatelích zboží a služeb v České republice, pomáhá navazovat kontakt mezi českými a zahraničními firmami.
Pro informace o cestovním ruchu a cestování do České republiky kontaktujte CzechTourism Scandinavia and Finland. Agentura se v rámci podpory příjezdového a domácího cestovního ruchu zaměřuje zejména na propagaci konkrétních oblastí cestovního ruchu a sídlí v prostorách Českého centra Stockholm. 

KNIHOVNA

V knihovně v Českém centru ve Stockholmu naleznete více než 800 knih, 300 filmů na DVD a VHS, a 200 CD s hudbou. Tyto materiály jsou jak v českém, tak ve švédském a anglickém jazyce. Knihovna disponuje materiály z oblasti umění, politiky a vzdělávání, ale na své si přijdou také milovníci klasické české beletrie a děti. Ve filmotéce naleznete české filmy, půjčit si můžete také tradiční českou hudbu. Materiály je možné si vypůjčit osobně v Českém centru, po poskytnutí kontaktních údajů a předložení průkazu totožnosti. Zápůjčky jsou zdarma.

OTEVÍRACÍ DOBA

PONDĚLÍ 09:30 - 16:30 
ÚTERÝ 09:30 - 16:30

Po předchozí domluvě na tel: +46-8-440 42 18 jsou také možné návštěvy mimo otevírací hodiny.

 

KONTAKT

ČESKÉ CENTRUM STOCKHOLM
C/O TJECKISKA AMBASSADEN
VILLAGATAN 21
114 32  STOCKHOLM

TEL: +46-8-440-42-18
E-MAIL: ccstockholm@czech.cz
WEB: http://www.czechcentres.cz/stockholm
FACEBOOK: http://www.facebook.com/tjeckiskacentretsthlm  


Naši partneři

                  

Mediapartners