Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Novinky

SUPERMARKET ART FAIR 2012

České centrum Stockholm představí jedinečný projekt internetové televize Artyčok.TV a umělecký kolektiv A.M 180 na mezinárodním veletrhu nezávislých galerií SUPERMARKET ART FAIR, který se uskuteční od 17. - 19.2.2012 ve Stockholmu v místním Kulturhuset. Letošní účast je vyjímečná a to proto, že kromě zastoupení galerie a uměleckého kolektivu AM 180 a zástupců hudebního festivalu Creepy Teepee se veletrhu nezávislých galerií zúčastní také zástupci Artyčok.TV.

Kurátorka Vjera Borozan a multimediální umělec Jan Vidlička budou pod hlavičkou Artyčok.TV dokumentovat průběh přehlídky, natáčet rozhovory s účastníky a současně budou mít na veletrhu vlastní místo, kde mohou zájemci shlédnout výběr z reportáží Artyčok.TV dokumentujících současné umění napříč světem. 
Artyčok.TV [mezinárodní výzkum, publikace a archiv současného výtvarného umění] je výzkumné pracoviště, které monitoruje mladé autory současného výtvarného umění v mezinárodním kontextu. 
Audiovizuální záznamy jsou publikovány a volně šířitelné na internetové platformě http://artycok.tv. Živý archiv především nabízí uživatelům možnost sledovat kvalitu místních výtvarných scén a poskytuje možnost pochopení různých specifik tvorby a přístupů. 

Součástí SUPERMARKETARTFAIR je také bohatý doprovodný program, v rámci kterého bude AM 180 collective DJovat v nezávislé galerii Studio 44 a uskuteční se přednášky v rámci doprovodného bloku s názvem SupermarketTalks. Marcela Straková, pověřená řízením Českého centra ve Stockholmu,  bude v rámci doprovodného programu moderátorkou jedné z debat mezi účastníky veletrhu.