Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Novinky

Evropský den jazyků 2012

Evropský den jazyků se slaví 26. září po celé Evropě. I letos se ve Stockholmu slaví Evropský den jazyků prostřednictvím "jazykové kavárny" v Evropském domě. "Jazyková kavárna" nabízí mini kurzy španělštiny, estonštiny, češtiny, francouzštiny, litevštiny, němčiny, norštiny, dánštiny, japonštiny, italštiny, esperanta, slovenštiny, finštiny a romštiny.

Evropský den jazyků se slaví 26. září po celé Evropě od roku 2001, který byl vyhlášen Evropským rokem jazyků. Evropský rok jazyků oslovil miliony lidí ve 45 zúčastněných zemích. Stovky akcí pořádaných v celé Evropě byly příležitostí k oslavě naší jazykové rozmanitosti a k vybídnutí ke studiu jazyků. Aby však nezůstalo jen při tom a jelikož jsou jazyky nezbytné k rozvoji evropského projektu, zrodil se z této iniciativy Evropský den jazyků. Má tyto tři cíle: zlepšit informovanost o vícejazyčnosti v Evropě, pěstovat kulturní a jazykovou rozmanitost a podporovat studium jazyků ve školách i ve volném čase.

 

České centrum Stockholm se i letos podílí na přípravě  a realizaci Evropského dne jazyků. Dalšími organizátory jsou zahraniční kulturní instituce ve Stockholmu.  

 

Více informací naleznete na: www.sprakdagen.nu

Místo konání:

Europahuset, plan 2, Regeringsgatan 65, Stockholm

Datum:

26.9.2012 10:00 - 14:30