Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Novinky

Concertino Praga, soutěž pro mladé hudebníky

23.09.2014 Český rozhlas každoročně vyhlašuje mezinárodní soutěž pro mladé hudebníky zajímající se o klasickou hudbu a nyní máte možnost přihlásit se i vy!

Concertino Praga je mezinárodní rozhlasová soutěž mladých hudebníkům kterou Český rozhlas organizuje od roku 1966. Je určena začínajícím mladým interpretům do 18 let. V tříletém cyklu je soutěž střídavě vypisována v oborech housle, klavír, violoncello a kytara, dále pro dechové nástroje flétnu, hoboj, klarinet, fagot a trubku, či v oboru komorní hra v obsazení duo až kvinteto.

Soutěž je členem Evropské unie hudebních soutěží mládeže (EMCY) a je pořádána pod patronací Evropské vysílací unie (EBU). Každoročně vrcholí slavnostním koncertem v pražském Rudolfinu, kde laureáti obhajují své prvenství před rozhlasovým mikrofonem a televizními kamerami. Sólisty zde zpravidla doprovází Symfonický orchestr Českého rozhlasu (SOČR). Laureáti dále vystupují na tradičním Jihočeském festivalu Concertino Praga, celkem na pěti koncertech v překrásných sálech jihočeských zámků. Absolutnímu vítězi vydává Český rozhlas vlastní profilové CD, laureátům pak kompilační CD s výběrem z jejich oceněných soutěžních snímků. Pořadatel nabízí také další koncertní příležitosti v následujících letech v ČR i zahraničí. 

Další informace a podmínky k přihlášení najdete v přiloženém PDF souboru