Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Novinky

České centrum doporučuje: Švédský Circus Glass Royale poprvé v ČR s představením Černá madona

Švédský soubor tvoříci pod hlavičkou Circus i Glasriket ve spolupráci se Sklářskou školou Nový Bor, sklárnou Ajeto Lindava a Novou scénou ND představí v ČR pouze 2 x představení Černá Madona, v Novém Boru a v Praze. V představení je zachycen kreativní process designu a výroby skla. Tvořivé síly jsou zosobněny v postavě Černé madony.

V představení figuruje prvek nového cirkusu, kdy artistka svými výkony symbolizuje process přeměny tavení skla za doprovodu hudby složené ze zvuku skleněných objektů. V představení kromě cirkusové umělkyně Mandy Rydman vystoupí take skláři ze sklárny Ajeto.

Pracujeme interdisciplinárně, v tomto představení spojujeme formu nového cirkusu, výroby skla a hudby. Práce smateriálem jako je sklo  v rámci je pro nás neutuchající inspirací, která nám přináší nové podněty." Nina Westman and Åsa Johannisson

Představení v rámci International Glass Symposium in Nový Bor a na piazzetě ND

Umělkyně pohybující se na pomezí nového cirkusu a sklářské performance ze Švédska (Circus Glass Royale) a cesti skláři (Ajeto) se představí v rámci performance ve sklárnách AJETO v Novém Boru T.G.Masaryka 805 v pátek 5.10.2012 v 17.00 a na piazzetě Národního divadla v pondělí 8.10.2012 v 17:30.

Cirkus artist/ Cirkusové vystoupení: Manda Rydman (SE)
Set designer and Glass artist/ scéna a práce se sklem: Nina Westman (SE)
Director/ režie: Åsa Johannisson (SE)
Composer/ Hudba: Magnus Larsson (SE)
Performance: skláři ze sklárny Ajeto (CZ)

Piazzeta ND/ Národní 4, Praha 1 za budovou Nové scény ND/ Vstup zdarma

GPS: 50°4'52.343"N, 14°24'52.361"E, www.novascena.cz

Představení Circus Glass Royale - Černá Madona podpořili:

Švédské velvyslanectví v Praze, Mezinárodní sklářské symposium Nový Bor 2012, Vyšši odborná sklářská a Střední škola Nový Bor, Sklárna AJETO a Uměleckoprůmyslové muzeum v Praze.

Místo konání:
Ajeto Nový Bor och Piazzetan på Nationalteatern, Prag
Datum:

Od: 8.10.2012
Do: 10.10.2012