Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Novinky

4. ročník literárně-výtvarné soutěže Český Honza - výzva

9.10.2015 Rádi bychom vás informovali, že 1. října odstartoval 4. ročník literárně-výtvarné soutěže Český Honza, probíhající pod záštitou Ministerstva zahraničních věcí. Letošní téma zní Český Honza a stroj času a je zaměřeno na kreativní příběhy a výtvarná díla, zachycující putování Honzy po české historii.

Ocenění Českého Honzy je udělováno jednou ročně talentovaným a tvořivým českým dětem trvale žijícím v zahraničí, a to ve věku od 6 do 18 let. Soutěž je určena všem, kteří mají rádi tvořivé psaní, výtvarné projekty anebo vynikají v dalších oborech. Cílem soutěže je prostřednictvím tvůrčí činnosti a zapojení fantazie vytvářet u českých, převážně bilingvních dětí žijících v zahraničí pozitivní vztah k českému jazyku a české kultuře a společnosti jako takové. Letošní ročník se o to svým tématem bude snažit tím více.

 

Mimo literární a výtvarnou kategorii se i letos bude udílet cena Osobnost Českého Honzy, a to vybraným dětem, které se zásadním způsobem zasloužily o šíření dobrého jména České republiky skrze sportovní, umělecké či jiné společensky prospěšné činnosti.

 

Více informací naleznete na oficiálních stránkách www.ceskyhonza.com.