Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Novinky

3dsense: z Českého centra Stockholm do Dánska

ČC Stockholm s radostí informuje o novém počinu české umělecké společnosti 3dsense, se kterou jsme společně ve Švédsku vytvořili v posledních letech krásné projekty. Jedním z nejznámějších projektů byla např. interaktivní hra Labyrinth 68, kterou ČC Stockholm představilo v rámci Kulturnatt, při níž si hráči mohli na vlastní kůži vyzkoušet propagandistické lži a způsob jak je odkrýt. Nový projekt bude tentokrát představen v další ze Skandinávských zemí, a to v Dánsku.

U příležitosti oslav 150. výročí zavedení železnice v dánském městě Haslev se tamní radnice rozhodla spolupracovat s českou uměleckou skupinou 3dsense na projektu, který prezentuje významné historické události Haslevu. 150 metrů dlouhá instalace bude mít premiéru v centru města v pátek 25. září a bude k vidění až do 1. října. 

Instalace je vyrobená z kovu a skla. 150 železničních pražců symbolizuje 150 let od založení železnice. Ve veřejném prostoru dílo vytváří dojem, že jím vede skutečná železnice. Po setmění, kdy se celá instalace rozsvítí, postupně prosvítají každým pražcem texty připomínající důležité momenty z historie města.

3dsense je tvůrčí skupina umělců a programátorů, kteří ve svých projektech propojují moderní technologie s uměleckými prvky a vytvářejí jedinečné interaktivní performance. Jejich tvorba zahrnuje světelné instalace, velkoformátové projekce, videomappingové show, muzejní expozice, jevištní scénografii nebo VR&AR aplikace. Mezi jejich poslední projekty realizované v České republice patří interaktivní videomapping věnovaný slavnostnímu znovuotevření Státní opery, světelná instalace věnovaná výročí 17. listopadu na Národní třídě ve spolupráci s Pamětí národa nebo výstava Sluneční králové v Národním muzeu v Praze.

 

© 3dsense

© 3dsense