Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

9.9.2019    |    30.9.2019

The Pink Tank: Constantly Striving for Democracy

30. výročí pádu železné opony bude připomenuto vystavením nové verze růžového tanku Davida Černého pod názvem The Pink Tank: Constantly Striving for Democracy na náměstí Raoula Wallenberga v centru Stockholmu. Dílo doprovází i výstava o československé tzv. Sametové revoluci r. 1989 a o hrozbách, kterým čelí demokracie dnes. Akci slavnostně zahájí ministr zahraničních věcí České republiky Tomáš Petříček 9. září v 10.00. Zdroj: Velvyslanectví ČR ve Stockholmu

24.9.2019

Evropský den jazyků

Evropský den jazyků slavíme 26. září od roku 2001. Cílem události je upozornit právě na rozmanitost jazyků zemí Evropy a propagovat učení se cizím, i méně rozšířeným, jazykům.

31.10.2019

REX Festival Animace

Festival Rex je iniciován Evropským institutem pro kulturu (EUNIC) od roku 2015. Festival každoročně přidává na své kvalitě a nabízí pestrý program animovaných krátkých a hraných filmů pro dospělé i děti. Program festivalu se skládá z evropských filmů a zahrnuje bohatý program workshopů včetně každoročního vyhlášení udělované ceny Rex Student Award.

ČESKÁ CENTRA

Český dům Moskva

 

Novinky

Galerie
Videa

Galerie

11. 09. 2019

The Pink Tank: Constantly Striving for Democracy

30. výročí pádu železné opony bude připomenuto vystavením nové verze růžového tanku Davida Černého pod názvem The Pink Tank: Constantly Striving for Democracy na náměstí Raoula Wallenberga v centru Stockholmu. Dílo doprovází i výstava o československé tzv. Sametové revoluci r. 1989 a o hrozbách, kterým čelí demokracie dnes. Akci slavnostně zahájí ministr zahraničních věcí České republiky Tomáš Petříček 9. září v 10.00.

11. 09. 2019

Recepce na české ambasádě s ministrem Tomáš Petříčkem

Na závěr své oficiální návštěvy Švédska se ministr zahraničí České republiky Tomáš Petříček setkal s Čech žijícími ve Švédsku. Během recepce na české ambasádě proběhla tisková konference s novináři. Krajany přivítal jak ministr Petříček, tak velvyslanec České republiky ve Švédsku Jiří Šitler. O hudební doprovod se postaral český pianista Najponk a během večera byla ministra předána také publikace česko-švédského vědce a restaurátora Františka Makeše.

04. 09. 2019

Čtyři povídky: Vzpomínky na Holocaust

Holocaust: jeden z nejdůležitějších mezníků světových dějin, na nějž nesmíme nikdy zapomenout. S tímto poselstvím organizace Judisk Kultur představuje čtveřici povídek autorů židovského původu, které poprvé vycházejí ve švédštině. Jedná se o díla osobností, které měly osobní zkušenosti s holocaustem, včetně Arnošta Lustiga. Projekt byl umožněn stipendiem Nadace Micaela Bindefelda na památku holocaustu.

23. 08. 2019

Promítání Filmu Hovory s T.G.M.

Promítání filmu Hovory s TGM v rámci výročí Invaze vojsk Varšavské smlouvy do Československa.

05. 08. 2019

Stockholm Pride Parade 2019

Stockholm Pride je festival podpořen evropskými instituty. Jedná se o každoroční festival, který se ve Stockholmu koná od roku 1998.

02. 08. 2019

Letní hokejový turnaj

Český hokejový tým Czech Knights se účastní prestižního turnaje European Summer Series s týmy ze Skandinávie i Severní Ameriky. Tým přišli podpořit i velvyslanec ČR ve Stockholmu Jiří Šitler a zástupci České centra.

02. 08. 2019

Stockholm Pride - Promítání krátkých filmů

Stockholm Pride je festival podpořen evropskými instituty. Jedná se o každoroční festival, který se ve Stockholmu koná od roku 1998. V rámci promítání krátkých evropských filmů s LGBTQ+ tématikou byl promítnut český film Kopřiva.

22. 07. 2019

Kulturnatt 2019

Přijďte se podívat na interaktivní výstavu a poslechnout kapelu Liljor, která hraje do švédštiny přeložené české protestní písně. Součástí bude prezentace českého studia 3dsense, které přítomným představí multimediální hru Labyrint 1968. Vystaveny budou fotografie Václava Havla pořízeny Jiřím Jírů.

Videa

Video placehodler