Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

22.3.2017

Sany a její graffiti dokument Girl Power v galerii Botkyrka

Sedm let natáčela česká graffiti writerka Sany dokumentární film s názvem Girl Power, ve kterém zachycuje graffiti komunitu žen a dívek z patnácti měst po celém světě. Dokument má švédskou premiéru v progresivní galerii Botkyrka, kde se Sany zároveň za podpory Českého centra účastní mezinárodního rezidenčního programu Residence Botkyrka.

Kalendář

Kalendář

ČESKÁ CENTRA

Novinky

Galerie
Videa

Galerie

31. 05. 2016

Diplomový koncert Bohumíra Stehlíka

Bohumír Stehlík vystoupil třikrát společně se svým kvintetem a představil skladby známých i méně známých českých skladatelů, jako je například Josef Suk nebo Leoš Janáček. Koncerty proběhly v květnu v kulturním domě Ytterjärna, kostele ve Vilunda a v Konserthuset ve Stockholmu.

30. 05. 2016

Multimediální umění Jakuba Nepraše na Avesta Art 2016

Multimediální umělec Jakub Nepraš představil svoje projekty na výstavě Avesta Art 2016, letos na téma Struktura. Nepraš na vernisáži 28. 5. uvedl svoji videinstalaci Liana a videoobjekt Transmitter.

30. 05. 2016

Jiří Kovanda ve Växjö Konsthall

Letní výstava s titulem "Dát prázdnému prosotru význam..." probíhající od května do srpna ve Växjö Konsthall představuje čtyři umělce tvořící v poválečné době. Jedním z nich je Jiří Kovanda zabývající se konceptuálním uměním v prostoru. Ve Växjö vystavil svoje fotografie.

10. 05. 2016

Divadelní skupina Squadra Sua třikrát ve Stockholmu

Skupina fyzického divadla Squadra Sua vystoupila o víkendu 7. a 8. května v Teater Sláva v Huddinge. Publikum mělo příležitost zhlédnout dvě představení - Handicops určené dospělým divákům a Bomberos pro děti. Squadra Sua uvedla dva ze svých skečů také na Dni Evropy dne 9. května ve Stockholmu. Součástí vystoupení byly balonky s vodou, trocha pěny, ale hlavně smích!

Videa

Video placehodler